Turck představuje jedinou HF čtecí / zapisovací hlavu na světě s ochranou Ex-m pro bezkontaktní identifikaci v oblastech chráněných proti výbuchu

RFID čtecí / zapisovací hlava pro zónu 1/21

Turck představuje první HF RFID čtecí / zapisovací hlavu pro přímé použití v zóně ATEX 1/21

Společnost Turck rozšiřuje své portfolio Průmyslu 4.0 do oblastí chráněných proti výbuchu a zdůrazňuje tak svůj závazek být dodavatelem komplexních řešení IIoT pro zpracovatelský průmysl. S TN-R42 / TC-Ex nabízejí specialisté na automatizaci nejen jedinou HF RFID čtecí / zapisovací hlavu certifikovanou pro přímé použití v zóně ATEX 1/21, ale také spolehlivou a jednoduchou alternativu pro aplikace, kde byly předchozí implementace nemožné nebo velmi obtížné.

Zákaznické výhody

  • Zvýšená bezpečnost zařízení: ventily se otevírají pouze tehdy, když je identifikováno správné připojení hadic
  • Vysoký standard kvality: spolehlivá identifikace a dokumentace předproduktů a meziproduktů
  • Sledování a trasování: úplná sledovatelnost produktů pomocí komplexního použití RFID
  • Ochrana proti manipulaci: porovnávání konkrétních dat RFID namísto detekce indukčního binárního kódu

Robustní, kompaktní a instalovatelné prakticky kdekoli

Čtecí / zapisovací hlava vyniká z odolných identifikačních řešení pro zónu 1/21 díky svým extrémně kompaktním rozměrům, a proto ji lze instalovat také do aplikací s omezeným prostorem. Řada TN-R42/TC-Ex je proto ideální pro bezkontaktní identifikaci správných hadicových a přírubových spojů, které zajišťují kvalitu produktu v chemickém a farmaceutickém průmyslu.

Kompletní HF RFID systém v Ex prostředí

Rozhraní TN-R42/TC-Ex funguje jako standardní čtecí / zapisovací hlava pro základní prostředí. Je jednoduše připojeno k RFID rozhraní BL20 nebo TBEN společnosti Turck a v případě potřeby jej lze také nainstalovat do ochranných krytů v zóně 2/22. Kromě identifikace hadice může také zpracovat další informace, jako je datum, čas nebo stupeň znečištění hadice. Multiprotokolová technologie Turck umožňuje přenos dat do řídicího systému prostřednictvím tří ethernetových protokolů - Profinet, EtherNet / IP a Modbus TCP.

RFID datové nosiče specifické pro aplikaci

K dispozici jsou různé typy HF RFID datových nosičů přizpůsobené konkrétním požadavkům aplikace. Například HF RFID tagy s funkcí hesla jsou k dispozici pro aplikace s náročnými požadavky na bezpečnost dat a ochranu přístupu.

Úplná sledovatelnost díky komplexnímu systému RFID

Komplexní HF RFID systém společnosti Turck poskytuje optimální řešení pro různé identifikační úlohy ve farmaceutickém průmyslu. Zaručuje vyšší bezpečnost zařízení a úplnou sledovatelnost produktů díky komplexnímu použití RFID.


Oblast nasazení

  • Farmaceutický průmysl
  • Chemický průmysl

Klíčové funkce

  • Stupeň krytí IP64
  • ATEX certifikát pro zónu 1/21, 2 GD
  • Délka: 150.5 mm, průměr poutdra 42 mm

SOUVISEJÍCÍ OBSAH

Produktová data

Detailní informace o TN-R42/TC-Ex

Cerifikáty, katalogové listy, technické specifikace, návody, CAD data a mnohem více


Select Country

Turck worldwide

to top