Výhody

Piktogram mraku v ochranném štítu

Předzpracování dat pro bezpečost cloudových aplikací

V Codesys naprogramujete nejen řídicí úkoly edge kontrolérů, ale také předzpracování a filtrování dat. To účinně snižuje datový tok do cloudu, což kromě pozitivních účinků na šířku pásma nabízí také bezpečnostní výhodu. Udržování citlivých dat v síti OT snižuje riziko hackerství a krádeže dat.

Celosvětové použití a flexibilita v řídicích programech s několika protokoly

Díky Codesys mohou být PLC programy pro globální použití vyvíjeny s víceprotokolovými kontroléry a I/O moduly. Používejte řídicí programy v různých systémech bez ohledu na použitý ethernetový protokol.

Pictogram of a globe with check
Alt tag: Pictogram with two opposing arrows in a rectangle

Codesys řídí síťové vazební členy

Existuje jistě ospravedlnění pro mnoho protokolů a typů sítí v průmyslové automatizaci a každý z nich má své silné stránky. Například CAN se často používá na nejnižší úrovni automatizace, výší úroveň se propojuje pomocí PROFINET a srovnatelných protokolů. ke komunikaci mezi OT a IT sítěmi se stále více používá OPC UA. S Codesys lze všechny tyto protokoly a úrovně mapovat do jednoho řídicího programu. Za tímto účelem může být PLC IP67 TBEN-L-PLC provozován jako master v jedné síti a jako slave v jiné síti se stejným nebo jiným ethernetovým protokolem.

Cenově neutrální řídicí software bez licenčních nákladů

Na rozdíl od alternativních programovacích PLC prostředí má Codesys licenční náklady spojené s hardwarovou komponentou. To znamená, že dodatečné aktualizace nebo instalace programovacího softwaru nevyžadují žádné další náklady.

Pictogram with an open hand holding bank notes
Pictogram of an open hand holding a network structure

Target nebo Web Visu: Ovládání a vizualizace na jedné platformě

Pomocí vizualizace Codesys můžete programovat vizualizace a uživatelská rozhraní pro různá koncová zařízení. Ty lze zobrazit na ovládacích prvcích HMI, jako jsou Turck TX700 a TX500, nebo ve webovém prohlížeči jako webová vizualizace. Programování řídicí aplikace a vizualizace ve stejném nástroji vylučuje složité programování rozhraní.

Vizualizační software TX Visu Pro

Pokud vizualizační schopnosti Codesysu nejsou dostatečné nebo mají zařízení HMI řady TX komunikovat s řadiči od jiných výrobců na úrovni protokolu HMI, nabízí Turck vlastní výkonný vizualizační program: TX VisuPro je vývojové prostředí společnosti Turck pro vytváření grafických uživatelských rozhraní.

Screenshot of the program interface from TX Visu Pro

TX VisuPro je bez licence a nabízí integrovaný simulační režim pro vytváření a testování vizualizace bez existujícího hardwaru

Software poskytuje ovladač Codesys pro připojení k řadičům Codesys. Kromě toho může TX Visu Pro komunikovat paralelně až s osmi stejnými nebo různými řadiči. Podporovány jsou mimo jiné HMI protokoly následujících výrobců řídicích systémů:

  • Siemens
  • Phoenix Contact
  • Allen-Bradley
  • Beckhoff

Codesys (V2, V3):

  • Mitsubishi
  • Omron
  • Modbus (TCP, RTU)
  • CANopen
  • OPC UA (server, klient)
  • MQTT

Rychle a intuitivně lze vygenerovat pokročilé funkce, jako je ovládání gesty, plánovač, Java skriptování, IP kamery, e-maily apod.

TX VisuPro je bez licencí a lze si jej zdarma stáhnout na webových stránkách Turck. Díky integrovanému simulačnímu režimu je tvorba a testování vizualizace možné i bez dostupného hardwaru.

Select Country

Turck worldwide

to top