Výhody

Ikona modularity

Decentralizovaná bezpečnost pro konzistentní modularizaci

Hybridní bezpečnostní I/O moduly TBPN pro PROFIsafe a TBIP pro CIP safety poskytují výhodu v tom, že mají integrovaný autonomní bezpečnostní kontrolér, který se používá k předzpracování a testování bezpečnostních funkcí. To usnadňuje reprodukci bezpečnostních aplikací a výrazně urychluje proces uvádění do provozu. V živém provozu může centrální bezpečnostní řídicí systém ovládat aplikaci pomocí bezpečnostního Ethernetu.

Pasivní bezpečnost 

Decentralizovaná bezpečnost může být také navržena jako pasivní. Tím je zajištěno, že napětí pohonů je bezpečně vypnuto v kritických situacích (nebo v případě nouze). Za tímto účelem jsou vytvořeny I/O skupiny zajišťující galvanické oddělení mezi napájením snímačů (V1) a napájením akčních členů (V2).

Ikona ekonomické

Turck nabízí bezpečnostní odpojovací modul TBSB, který bezpečně vypne napětí skupiny V2 následných prvků. Všechny I/O komponenty společnosti Turck - včetně IO-Link masteru v krytí IP67 - oddělují V1 a V2. Koncepce pasivní bezpečnosti jsou relativně levné a přesto poskytují všechny výhody decentralizovaných architektur.

Multiprotokolový bezpečnostní kontrolér pro centrální instalace

Pro centrální instalace společnost Turck nabízí bezpečnostní kontroléry SC10, SC26 a XS26 od partnera Banner Engineering. Všechna tři zařízení lze použít v sítích PROFINET, Modbus TCP nebo EtherNet/IP. To znamená, že uživatelé mohou vždy používat stejnou bezpečnostní aplikaci, bez ohledu na trh, pro který je zařízení nebo stroj určen.

Kontrolér SC10 je vybaven sériovým bezpečnostním protokolem ISD. ISD umožňuje sériové připojení až 32 zařízení. Protokol ISD je modulován na napětí 24 V. Informace o spínacích stavech a diagnostice bezpečnostních senzorů jsou přístupné prostřednictvím kontroléru.

Kontrolér XS26 se snadnou rozšiřitelností

Další výhodou centrálních bezpečnostních kontrolérů je to, že se snadno rozšiřují. Pokud jsou obsazeny všechny vstupy a/nebo výstupy, lze počet signálů, připojených k XS26 snadno rozšířit pomocí přídavných modulů. Přidat lze až osm modulů jako vstupy, výstupy, OSSD nebo reléový modul.

Intuitivní software umožňuje programování bezpečnostní úlohy grafickou formou drag-and-drop

Bezplatný software pro bezpečnostní kontroléry Banner poskytuje jednoduché grafické rozhraní pro konfiguraci a simulaci bezpečnostních aplikací a různé možnosti exportu dokumentace. Programy lze zkopírovat a přenést do jiných kontrolérů pomocí USB klíčenky.

Screenshot softwaru bezpečnostního kontroléru

Software bezpečnostního kontroléru od společnosti Banner Engineering umožňuje programování bezpečnostní úlohy bez znalosti programovacího jazyka

Select Country

Turck worldwide

to top