Codesys

Codesys je přední automatizační software nezávislý na výrobci. Uživatelé po celém světě používají Codesys k vytváření řídicích programů pro automatizační systémy bez ohledu na použitý síťový protokol.

Obrazovka programovacího rozhraní automatizačního programu Codesys

Kromě standardních knihoven, které jsou již k dispozici v nastavení Codesys, podporuje Turck uživatele vlastními knihovnami a funkčními bloky pro IO-Link a RFID systém Turck BL ident®

Otevřený systém

Na rozdíl od programovacích prostředí hlavních výrobců řídicích systémů je software nezávislý na více než 400 výrobcích hardwaru, kteří používají automatizační platformu. Otevřenost a interoperabilita zařízení a systémů od různých výrobců jsou proto základním rysem programu. Stále více uživatelů na celém světě tento přístup oceňuje a svými řešeními posiluje systém jako celek.

IEC 61131-3 zajišťuje interoperabilitu

Software se řídí mezinárodním standardem pro programování PLC podle IEC 61131-3, což zaručuje interoperabilitu programů Codesys s jinými standardizovanými zařízeními. Programování v Codesys je založeno na programovacích jazycích jako AWL, ST, FUP a dalších, což zajišťuje bezproblémovou komunikaci s ostatními zařízeními a systémy.

Neomezenost

Codesys umožňuje použití různých průmyslových sběrnic / ethernetových protokolů v automatizačním systému. Když uživatelé vytvářejí aplikace v kombinaci s Profinet a EtherNet/IP nebo EtherCAT, těží z otevřenosti softwaru.

Select Country

Turck worldwide

to top