RFID

RFID řešení pro výrobu a logistku

Sledování příchozího i odchozího zboží celým procesem, automatické potvrzením zda byl při výrobě použitý plánovaný materiál i nástroje, nebo poskytování přístupového bodu pro zvýšenou bezpečnost. Právě pro takové úlohy se RFID technologie osvědčila jako automatická identifikační technologie (Auto-ID) v průmyslu 4.0. Technologie nabízí bezkontaktní přenos velkého množství informací i na velké vzdálenosti a snadné připojení na systémy vyšší úrovně od PLC do ERP.

I/O modulu umožňuje sběr signálů z RFID čteček i dalších zařízeních jako jsou senzory.

BL ident společnosti Turck je kompletní modulární RFID systém vhodný pro průmyslové prostředí (klikněte pro zvětšení)

HF technologie (13,56 MHz) je založená na magnetické komunikaci na krátké vzdálenosti a je důležitým tahounem digitalních výrobních procesů. Avšak, pokud jsou vyžadovány větší rozsahy nebo hromadné čtení 200 a více datových nosičů, měli by se uživatelé rozhodnout pro UHF technologii (865...928 MHz). Modulární RFID systém BL ident společnosti Turck umožňuje souběžný provoz čtecích/zapisovacích hlav v HF a UHF pásmu a díky stupni krytí IP67 ho lze nasadit přímo na stroj nebo výrobní linku. To umožňuje důslednou decentralizaci zpracování signálů přímo na stroji.

Komunikace v logistice a na výrobních linkách je dnes rozdělena hierarchicky do struktorovaných úrovní. RFID čtečky s ethernetovým rozhraním umožňují přímou výměnu informací se systémy vyšší úrovně jako jsou řídicí PLC, systémy SCADA, MES a ERP nebo Cloudové služby. Tím je viditelný pohyb zboží v reálném čase, detekované zboží je porovnáno s databází nebo je například automaticky vytvořena faktura v účetním softwaru.

Přenos informací z UHF tagů do MES, ERP, PLC nebo Cloudu pomocí RFID čtecí/zapisovací hlavy.

Přímá komunikace se systémy vyšší úrovně: Čtecí/zapisovací platforma Q300 nabízí vysokou variabilitu (klikněte pro zvětšení)

RFID rozhraní předává informace z UHF čteček pomocí OPC UA do systému MES, ERP, PLC nebo Cloudu.

Přístup a výměna dat pomocí OPC UA – globální a bezpečný komunikační standard (klikněte pro zvětšení)

Komunikační standard OPC UA není závislý na použité platformě a zjednodušuje integraci RFID řešení do PLC, MES, ERP nebo cloudových systémů. Se specifikací AutoID je možné zaměnit zařízení mezi automatickými identifikačními systémy různých výrobců. Společnost Turck hraje významnou roli ve vývoji standardu a má v portfóliu vlastní RFID rozhraní s OPC UA serverem. Pro bezpečnou komunikaci rozhraní nabízí smíšený provoz HF a UHF čtecích/zapisovacích hlav.

Video: Bezproblémová identifikace ve výrobě a interní logistice

Podívejte se na video jak RFID technologie společnosti Turck optimalizuje celý proces od příjmu zboží po jeho výdej.

S integrátory a správným softwarem na zákaznické aplikace

Obzvláště v UHF projektech, se společnostem vyplatí know-how systémových integrátorů. Tito specialistou nejsou pouze mistry v parametrizaci čtecích/zapisovacích hlav, jako je například vyloučení rušení od dalších zařízeních, ale také převezmou instalaci softwaru (middleware). Pro systémy je to vlastně middleware, který činí informace datových nosičů použitelnými - filtrovám, přenosem nebo vizualizí podle potřeby.

Client-server aplikace sbírají data z RFID zařízení a zpracovávají je pro podnikový nebo automatizační software.

Od zboží k datovému toku: Turck Vilant Solutions dodává RFID řešení na klíč (klikněte pro zvětšení)

Společnost Turck od roku 2018 nabízí také kompletní RFID řešení na klíč díky své pobočce Turck Vilant Systems. Tento RFID specialista již realizoval více než 1.000 systémových RFID instalací v 35 zemích a zvyšuje efektivitu všech sledovaných procesů celého dodavatelského řetězce čtecími systémy, interně vyvinutým softwarem a místní servisní službou.

Více efektivních procesů ve výrobě a logistice

  • Vyloučení časově náročných manuálních pracovních kroků a například zjednodušení skladového hospodářství 
  • Ucelená identifikace a sledování toku zboží 
  • Hromadné čtení: detekce několika tagů v jeden okamžik

Zdokonalená kontrola kvality

  • Eliminace chyb například při výměně nástrojů nebo při plnění materiálu
  • Úplná transparentnost dodavatelského řetězce díky jasnému přidělení zboží
  • Ochrana proti neoprávněné manipulaci prostřednictvím individuálního kódování

Investice do budoucnosti s vysokou flexibilitou

  • Rozšiřitelný RFID systém skládající se z tagů, čtecích/zapisovacích hlav, komunikačního rozhraní, konektivity a sběrnicové techniky
  • Přepisovatelné tagy pro udržitelné použití
  • Kombinace HF a UHF technologie pro komplexní nebo nové požadavky

RFID produkty

Následující odkazy Vás přesměrují do databáze produktů pro Vaše RFID řešení.

RFID čtecí/zapisovací hlavy (HF/UHF)

Výhody: Široká nabídka HF a UHF RFID zařízení pro náročné průmyslové aplikace zahrnuje zařízení pro Ex prostředí nebo aplikace v potravinářském průmyslu (Wash-down, IP69K) a čtecí/zapisovací hlavy na velké vzdálenosti.


Q300 – RFID UHF platforma s Ethernetem

Výhody: Snadná instalace a vysoká flexibilita – přímé připojení externích antén, volba polarizace antény, výstupní výkon až 2 W a napájení po ethernetu (PoE)


RFID rozhraní (HF/UHF)

Výhody: Souběžný provoz HF a UHF čtecích/zapisovacích hlav ve zcela těsných blokových modulech (IP67/IP69K) nebo modulárních systémech BL67 (IP67) nebo BL 20 (IP20)


RFID Tagy (HF/UHF)

Výhoda: Rozsáhlé portfólio datových nosičů pro každou aplikaci – provoz ve vysokých teplotách, vhodné pro Ex prostředí nebo tagy vhodné pro přímou montáž na kov


RFID ruční čtečky (HF/UHF)

Výhody: Technologie čtení čárových kódů a RFID v jednom zařízení umožňuje zákazníkům nejen čtení nebo zápis RFID tagů ale také skenovat optické čárové nebo data matrix kódy


RFID bezpečnostní spínače

Výhody: Spolehlivé monitorování dveří, klapek a dalších pohyblivých mechanických krytů pomocí kaskádovatelných bezkontaktních bezpečnostních spínačů s různým kódováním a ochranou vůči neoprávněné manipulaci


Select Country

Turck worldwide