RFID

RFID řešení pro výrobu a logistku

Sledování příchozího i odchozího zboží celým procesem, automatické potvrzením zda byl při výrobě použitý plánovaný materiál i nástroje, nebo poskytování přístupového bodu pro zvýšenou bezpečnost. Právě pro takové úlohy se RFID technologie osvědčila jako automatická identifikační technologie (Auto-ID) v průmyslu 4.0. Technologie nabízí bezkontaktní přenos velkého množství informací i na velké vzdálenosti a snadné připojení na systémy vyšší úrovně od PLC do ERP.

I/O modulu umožňuje sběr signálů z RFID čteček i dalších zařízeních jako jsou senzory.

BL ident společnosti Turck je kompletní modulární RFID systém vhodný pro průmyslové prostředí (klikněte pro zvětšení)

Volba správného frekvenčního pásma

HF technologie (13,56 MHz) je založená na magnetické komunikaci na krátké vzdálenosti a je důležitým tahounem digitalních výrobních procesů. Avšak, pokud jsou vyžadovány větší rozsahy nebo hromadné čtení 200 a více datových nosičů, měli by se uživatelé rozhodnout pro UHF technologii (865...928 MHz). Modulární RFID systém BL ident společnosti Turck umožňuje souběžný provoz čtecích/zapisovacích hlav v HF a UHF pásmu a díky stupni krytí IP67 ho lze nasadit přímo na stroj nebo výrobní linku. To umožňuje důslednou decentralizaci zpracování signálů přímo na stroji.

Přenos dat do řídicího systému

Komunikace v logistice a na výrobních linkách je dnes rozdělena hierarchicky do struktorovaných úrovní. RFID čtečky s ethernetovým rozhraním umožňují přímou výměnu informací se systémy vyšší úrovně jako jsou řídicí PLC, systémy SCADA, MES a ERP nebo Cloudové služby. Tím je viditelný pohyb zboží v reálném čase, detekované zboží je porovnáno s databází nebo je například automaticky vytvořena faktura v účetním softwaru.

Přenos informací z UHF tagů do MES, ERP, PLC nebo Cloudu pomocí RFID čtecí/zapisovací hlavy.

Přímá komunikace se systémy vyšší úrovně: Čtecí/zapisovací platforma Q300 nabízí vysokou variabilitu (klikněte pro zvětšení)

RFID rozhraní předává informace z UHF čteček pomocí OPC UA do systému MES, ERP, PLC nebo Cloudu.

Přístup a výměna dat pomocí OPC UA – globální a bezpečný komunikační standard (klikněte pro zvětšení)

IIoT aplikace pomocí OPC UA

Komunikační standard OPC UA není závislý na použité platformě a zjednodušuje integraci RFID řešení do PLC, MES, ERP nebo cloudových systémů. Se specifikací AutoID je možné zaměnit zařízení mezi automatickými identifikačními systémy různých výrobců. Společnost Turck hraje významnou roli ve vývoji standardu a má v portfóliu vlastní RFID rozhraní s OPC UA serverem. Pro bezpečnou komunikaci rozhraní nabízí smíšený provoz HF a UHF čtecích/zapisovacích hlav.

Video: Bezproblémová identifikace ve výrobě a interní logistice

Podívejte se na video jak RFID technologie společnosti Turck optimalizuje celý proces od příjmu zboží po jeho výdej.

RFID řešení: Bezproblémová identifikace ve výrobě a interní logistice

S integrátory a správným softwarem na zákaznické aplikace

Obzvláště v UHF projektech, se společnostem vyplatí know-how systémových integrátorů. Tito specialistou nejsou pouze mistry v parametrizaci čtecích/zapisovacích hlav, jako je například vyloučení rušení od dalších zařízeních, ale také převezmou instalaci softwaru (middleware). Pro systémy je to vlastně middleware, který činí informace datových nosičů použitelnými - filtrovám, přenosem nebo vizualizí podle potřeby.

Client-server aplikace sbírají data z RFID zařízení a zpracovávají je pro podnikový nebo automatizační software.

Od zboží k datovému toku: Turck Vilant Solutions dodává RFID řešení na klíč (klikněte pro zvětšení)

Kompletní řešení pro procesy sledování a trasování

Společnost Turck od roku 2018 nabízí také kompletní RFID řešení na klíč díky své pobočce Turck Vilant Systems. Tento RFID specialista již realizoval více než 1.000 systémových RFID instalací v 35 zemích a zvyšuje efektivitu všech sledovaných procesů celého dodavatelského řetězce čtecími systémy, interně vyvinutým softwarem a místní servisní službou.

Select Country

Turck worldwide

to top