Světová premiéra: Nová řada senzorů společnosti Turck spolehlivě detekuje všechny polymerní materiály vyztužené uhlíkovými vlákny

Indukční senzory pro detekci CFRP

Společnost Turck přidala do svého portfolia první indukční senzory na světě pro detekci polymerů vyztužených uhlíkovými vlákny

Společnost Turck vyvinula první indukční senzory na světě pro detekci uhlíkových vláken. Řada patentovaných senzorů detekuje jak uhlíková vlákna, tak i lisované CFRP díly. Senzory jsou založeny na technologii uprox, která byla dále vyvinuta, a proto nabízí velmi velké spínací vzdálenosti a maximální flexibilitu montáže - jakou potřebují výrobci automobilů, větrných turbín nebo sportovních potřeb a jejich dodavatelé.

Zákaznické výhody

  • Vysoká spolehlivost díky krytí IP68 a rozšířenému teplotnímu rozsahu
  • Velká spínací vzdálenost a různé konstrukce umožňují flexibilní instalaci
  • Lepší citlivost než optické nebo kapacitní snímače
  • Levnější než ultrazvukové senzory

Výhody oproti optickým, kapacitním a ultrazvukovým senzorům

Ve srovnání s dříve používanými řešeními v této oblasti nabízejí nové senzory následující výhody: Jako optické nebo kapacitní senzory jsou za prvé necitlivější na znečištění než optické nebo kapacitní senzory a za druhé jsou podstatně levnější než ultrazvukové senzory.

Varianty v kvádrových nebo závitových pouzdrech

Senzory jsou nyní k dispozici ve třech provedeních: v provedení se závitovým pouzdrem M18 z nerezové oceli, v kvádrovém pouzdře vysokém 20 mm (QR20) nebo 40 mm (CK40). Stupeň krytí IP68 a rozšířený teplotní rozsah 0 až 100 ° C zaručují trvale spolehlivé používání zařízení, které Turck nabízí jako přepínací kontakty PNP s konektorem M12.

Leták: Senzory pro detekci uhlíkových vláken

Získejte přehled o naší řadě indukčních bezpečnostních senzorů pro detekci CFRP


Produktová data

Detailní informace o BI7C-EM18, NI40C-CK40 a BI20C-QR20

Certifikáty, katalogové listy, technické specifikace, návody k obsluze, CAD data a mnohem více


Select Country

Turck worldwide

to top