IO-Link mastery společnosti Turck v blokovém provedení s funkcí SIDI usnadňují integraci IO-Link zařízení do Profinetu

SIDI integruje IO-Link zařízení do Profinetu

08/19 – IO-Link master moduly společnosti Turck umožňují integraci IO-Link zařízení přímo z Profinet sítě díky funkci SIDI (Simple IO-Link Device Integration) – bez potřeby dalšího software nebo programování

Mülheim, 11. března 2019

Funkce snadné integrace IO-Link zařízení, nebo zkráceně SIDI, usnadňuje obsluhu IO-Link zařízení ve vývojových prostředích sítí Profinet. Vzhledem k tomu, že je zařízení již integrované v GSDML souboru masteru, lze si zařízení vybrat přímo z knihovny (například v TIA Portálu) a umístit jej do projektu pouhým vybráním z rozevíracího seznamu jakoby bylo zařízení submodulem modulárního I/O systému. Uživatelé mají výhodu v přístupu ke všem vlastnostem zařízení a parametrů v podobě prostého textu. Měřicí rozsahy, spínací body a frekvence spínání lze nastavit přímo z vývojového prostředí bez dalšího programování nebo potřeby doplňkového software.

Nyní je funkce SIDI integrovaná ve všech IO-Link masterech společnosti Turck řad TBEN-L, TBEN-S a FEN20. Software obsahuje všechny IO-Link zařízení společnosti Turck a Banner Engineering. Společnost Turck má také v SIDI katalogu zahrnutá IO-Link zařízení výrobců třetích stran jako jsou například ventilové terminály. Další zařízení lze přidat na vyžádání.

SIDI také značně usnadňuje údržbu. Vzhledem k tomu, že všechny podrobnosti a parametry masterů i zařízení jsou dostupné přímo v centrálním projektu v kontroléru, lze snadno a bez problému automaticky vyměnit zařízení v případě poškození - jak IO-Link mastery tak i zařízení.

Select Country

Turck worldwide