Hlídač průtoku FS+ kombinuje design, který vyhrál ocenění s vysokým stupněm robustnosti

Kompaktní hlídač průtoku IO-Link

22/19 – Společnost Turck přidává do svého portfólia procesních senzorů robustní senzor FS+ pro hlídání průtoku a teploty

Mülheim, 13. listopadu 2019

Na letošním veletrhu SPS v Norimberku představuje společnost Turck svůj hlídač průtoku FS+, další produkt ze své řady procesních senzorů. Robustní senzor je dodáván ve vysoce robustním pouzdru z nerezové oceli, s jednodílným průsvitným předním krytem, který funguje jako chytrý telefon s dotykovou obrazovkou, a tím nepodléhá opotřebení.

Kromě průtoku může FS+ nepřetržitě kontrolovat i teplotu média. Není zde důležité, jak je sonda umístěna v potrubí. Dvoubarevný 11segmentový LED pásek umožňuje zobrazovat hodnoty průtoku nebo teploty podle potřeby. Optimální čitelnost displeje zaručuje možnost otočení krytu senzoru a displeje o 340°.

Pro rychlé uvedení do provozu FS+ automaticky rozpozná signály PNP/NPN. Uživatelé mohou nastavit spínací bod během několika sekund pomocí funkce Quick Teach. Díky monitorovací funkci Delta Flow jsou všechny funkce učení aktivovány pouze tehdy, když je průtok konstantní, čímž se eliminují potenciální zdroje chyb. Robustní materiály a bezešvé těsnění senzoru umožňují dosažení stupně krytí IP6K6K, IP6K7 a IP6K9K. To umožňuje použití FS+ v drsných prostředích a například spolehlivě kontrolovat chladicí okruhy nebo čisticí procesy.

Hlídač průtoku FS+ je založen na nové platformě procesních snímačů kapalin společnosti Turck a je tedy pokračováním modulární, volně konfigurovatelné mechanické koncepce. První zařízení této generace - tlakové senzory PS+, které již při uvedení na trh získaly ocenění IF Design Award - jsou k dispozici od března. Do kompaktní platformy budou v budoucnu přidány další kompaktní senzory pro měření teploty a hladiny.

Select Country

Turck worldwide