Your Global Automation Partner

VÝBĚR SPRÁVNÉHO SNÍMAČE PRO VAŠI APLIKACI JE JEDNODUCHÝ.

Od řady Efficiency až po snímače Premium s bezkontaktní detekcí

ZJISTIT VÍCE

Portfolio enkodérů pro četné průmyslové aplikace

Spolehlivé sledování rychlosti nebo zjišťování polohy, směru otáčení a úhlu natočení - snímače jsou užitečné pro řadu průmyslových měřicích úloh. Rozsáhlý sortiment společnosti Turck nabízí uživatelům produkty, jako jsou zařízení s dutou a plnou hřídelí, a také modely se zcela bezkontaktní, bez opotřebení. Společnost Turck vám pomůže vybrat ideální snímač, ať už hledáte snímače Efficiency pro standardní aplikace nebo snímače Premium se stupněm krytí IP67/IP69K pro drsné prostředí.

Bezkontaktní snímače

Díky indukčnímu principu měření se bezkontaktní snímače společnosti Turck neopotřebovávají, protože mezi snímačem a polohovacím prvkem na hřídeli není žádná mechanická vazba. Tyto snímače mají stupeň krytí IP67/IP69K a jsou schopny tolerovat posunutí hřídele (až o 4 milimetry), takže je lze spolehlivě používat i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Snímače s dutou hřídelí

Snímače s dutou hřídelí se pohodlně montují s ramenem točivého momentu, takže jsou ideální pro dynamické aplikace. Společnost Turck nabízí snímače s dutými hřídeli s bezkontaktní nebo konvenční technologií. Zařízení jsou k dispozici ve velikostech od 24 do 100 milimetrů v průměru, s inkrementálními, jednootáčkovými nebo víceotáčkovými typy výstupů.

Snímače s hřídelí

Snímače s pevnou hřídelí namontované pomocí vlnovcové spojky jsou méně citlivé na vibrace a otřesy. Společnost Turck nabízí zařízení s vysokým stupněm krytí až IP69 nebo s technologií dvojitého ložiska, která vyhovují požadavkům vaší aplikace. Snímače s pevnou hřídelí jsou také spolehlivým řešením pro aplikace, které zahrnují měřicí kola.

Vše, co potřebujete vědět o enkodérech...

Typ výstupu a velikost příruby, stejně jako typ a průměr hřídele, jsou klíčovými kritérii při výběru vhodného snímače.

Typ výstupu

Inkrementální, jednootáčkový nebo víceotáčkový

Inkrementální, jednootáčkový nebo víceotáčkový

Zvolte typ výstupu snímače na základě požadovaných informací ze snímače.

  • Inkrementální snímače zaznamenávají změnu úhlu bez odkazu na aktuální polohu, což umožňuje vypočítat hodnoty, jako je relativní úhlová poloha, rychlost nebo směr otáčení.
  • Jednootáčkové snímače poskytují informace o aktuální poloze hřídele. Snímač generuje absolutní hodnotu v rámci jedné otáčky o 360°.
  • Pokud je třeba zaznamenat také počet otáček osy, je zapotřebí víceotáčkový snímač. Tento přístroj je schopen vyvést absolutní hodnotu představující více než jednu otáčku v rámci detekčního rozsahu.

Typ hřídele

Dutá nebo plná hřídel

Dutá nebo plná hřídel

Zda potřebujete snímač s dutou nebo plnou hřídelí, závisí na typu hřídele vaší aplikace. Snímače s dutým hřídelem se obecně snadněji montují, zatímco snímače s plným hřídelem jsou lepším řešením, pokud jsou vystaveny neustálým nárazům a vibracím.

  • Při použití snímače s plným hřídelem se vstupní hřídel obvykle montuje na snímač prostřednictvím vlnovcové spojky. Tato součást překlenuje případný mechanický posun mezi hřídelem a snímačem.
  • Při použití snímače s dutým hřídelem je vstupní hřídel držen na místě pomocí upínacího kroužku hřídele, který vytváří spojení mezi hřídelem a snímačem. Dutý hřídel může být konstruován jako slepý otvor nebo jako běžný dutý hřídel.

Průměr hřídele

Přesné přizpůsobení

Přesné přizpůsobení

K dispozici jsou snímače Turck s dutou hřídelí a snímače s plnou hřídelí pro různé průměry hřídelí od 6 do 42 milimetrů. Tento široký rozsah zajišťuje, že hřídel bude přesně držet na svém místě. 

Řada bezkontaktních zařízení Turck je obzvláště flexibilní a díky specializované konstrukci a rozmanitosti adaptérových pouzder dokáže pokrýt různé průměry hřídelí.

Konstrukční velikost

Správný vnější průměr

Správný vnější průměr

Vnější průměr snímače se obecně vyjadřuje například jako "konstrukční velikost": Ø 58 mm. Požadavky vaší aplikace určí vhodnou velikost snímače.

Komponenty na míru

Kromě těchto čtyř základních kritérií vám databáze výrobků Turck poskytne přehled o mnoha dalších vlastnostech. Filtrujte databázi výrobků podle svých individuálních požadavků, abyste snadno a rychle našli správný snímač pro svou aplikaci.

Ve videu: Enkodéry usnadňují plně automatizované procesy konečného balení

Snímače společnosti Turck jsou užitečné zejména pro automatické systémy finálního balení, kde je lze použít na robotickém rameni, válečkovém dopravníku nebo odvíječi lepicí pásky. Video upozorňuje na konkrétní výhody jednotlivých variant snímačů.

Bezkontaktní detekce úhlu

Rozlučte se se spínači koncových poloh: Společnost Laempe Mössner Sinto GmbH používá snímač QR24-IOL od společnosti Turck k dynamickému zjišťování kyvných pohybů u svých strojů na výrobu stříkacích jader. IO-Link zjednodušuje nastavení a zapojení.

DALŠÍ INFORMACE

Zeptejte se odborníka

Chcete se dozvědět více o možnostech snímačů nebo hledáte individuální řešení pro vaši společnost? Pak se obraťte na naše odborníky na lineární a rotační snímače. Vyplňte kontaktní formulář a vyžádejte si potřebné poradenství.

Christian Voß

Director Product Management Linear/Rotary Position Sensors

Prosím zadejte oslovení

Prosím zadejte své křestní jméno

Prosím zadejte své příjmení

Prosím zadejte název Vaší společnosti

Prosím zadejte město

Prosím zadejte zemi

Prosím zadejte Vaši emailovou adresu

Prosím zadejte telefonní číslo

Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů a potvrďte zaškrtávací políčko

* Toto pole je vyžadováno!

#DigitalInnovationPark

Klíčovým tématem našich pravidelných aktualizací Digital Innovation Park je digitální návrh průmyslových procesů, decentralizované řízení aplikací podle potřeby a zpřístupnění příslušných dat.

Prozkoumejte nejnovější inovace Turck pro Průmysl 4.0 a IIoT.

to top