Snímače tlaku řady PS+, které vyhrály ocenění iF Design Award, jsou prvními zařízeními nové platformy snímačů tekutin společnosti Turck

Snímače tlaku PS+ s kapacitními tlačítky

10/19 – Robustní snímače řady PS+ společnosti Turck pro intuitivní ovládání představují generační změnu v technologii senzorů tekutin

Mülheim, 19. března 2019

Načasováním pro veletrh v Hannoveru společnost Turck uvádí do prodeje nové snímače tlaku PS+. Robustní snímače jsou prvními produkty z řady modulárních snímačů tekutin, které umožňují zákazníkům používat spolehlivé měřicí přístroje s intuitivním ovládáním. Snímač byl již při uvedení na trh oceněn prestižní designovou cenou iF Design Award.

Snímače tlaku PS+ lze uvést do provozu obzvlášť jednoduše. Obrácená montáž je možná stejně jako otáčení hlavy snímače v rozsahu 340°. Po připojení snímač automaticky rozpozná, jaký typ signálu je vyžadován řídicím systémem nebo sběrnicovým modulem – PNP nebo NPN a proudový nebo napěťový signál. Pro integraci do systémů s rozhraním IO-Link je také k dispozici režim kompatibility. Obslužné rozhraní s kapacitními dotykovými tlačítky a dvoubarevným displejem umožňuje rychle provést nastavení ve formátu prostého textu (v souladu se standardem Turck nebo VDMA) a je chráněno zamykacím mechanismem proti nechtěnému použití.

Hermeticky uzavřená dotyková klávesnice zajišťuje vyšší odolnost vůči nečistotám a kapalinám. Snímače tak splňují požadavky stupně krytí IP6K6K, IP6K7 a IP6K9K. Řada PS+ je určena pro rozsahy tlaků do 600 barů a je k dispozici s osvědčenými keramickými měřícími členy (PS310) a také kovovými měřicími buňkami (PS510). Tyto senzory mají odolnost vůči přetlaku až sedminásobku jmenovitého tlaku. Snímače mohou být volitelně vybaveny omezovači tlakových špiček. 

Společnost Turck v letošním roce rozšiřuje fluidní senzory také o zařízení pro měření teploty a průtoku. Vzhledem k tomu, že všechny snímače jsou založeny na stejné platformě, budou velmi podobné vzhledem a způsobem ovládání.

Select Country

Turck worldwide