Řada miniaturních senzorů VS8 je určena pro přesnou detekci dílů v aplikacích s extrémně omezeným prostorem

Optické senzory v miniaturním provedení

12/19 – Společnost Turck prezentuje řadu VS8 pro montáž ve stísněných prostorech

Mülheim, 21. května 2019

Společnost Turck uvádí miniaturní senzory řady VS8. Partner v oblasti optických senzorů, společnost Banner Engineering, vyvinula řadu VS8 pro přesnou detekci dílů ve stísněných prostorech nebo blízkých pohybujících se částí. S rozměry 21,1 x 14,6 x 8 mm jsou senzory na poloviční velikosti krabičky od zápalek.

Senzory VS8 jsou dostupné ve variantách s červeným laserem nebo červenou a modrou LED. Provozními režimy jsou jednocestná závora, reflexní závora a nastavitelné nebo pevné zaclonění pozadí. Tato univerzálnost zákazníkům umožňuje volbu správného senzoru pro konkrétní aplikaci.

Senzory VS8 detekují velmi malé díly a další obtížné objekty, které představují problém pro ostatní senzory. Typy s červeným laserem mají jasný a přesný bod pro detekci i vícebarevných cílů a objektů menšího průměru než 0,5 mm. Typy s modrou LED spolehlivě detekují cíle s černým nebo reflexním povrchem a také čiré objekty bez potřeby použití odrazky. Senzory VS8 s červenou LED jsou ekonomickými, víceúčelovými senzory, které detekují velké množství snímaných objektů.

Průmyslový standard postranních montážních otvorů usnadňuje montáž do nových i stávajících zařízení. Montážní rybinová drážka umožňuje naklopení ±10° pro rychlé a přesné zarovnání senzoru. Zřetelně viditelné stavové LED, snadno dosažitelná tlačítka a učící vzdálený vstup usnadňují programování, a tím i celý proces uvedení senzoru do provozu.

Select Country

Turck worldwide